We are a leading Manufacturer of epdm sponge gasket, epdm rubber gasket and epdm rubber beading from Faridabad, India.













₹ 350 / KgGet Latest Price
| Material Grade | EPDM Rubber |
| Gasket Type | Ring Gasket |
| Hardness | 50 Shore A |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Temperature Range | -40 to 120 C |
| Nominal Size | DN 50 (2 inch) |
| Color | black |
| Country of Origin | Made in India |
| Condition | New |
| Thickness (mm) | 10 mm |












₹ 180 / KilogramGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kilogram |
| Material Grade | EPDM Rubber |
| Gasket Type | Ring Gasket |
| Hardness | 50 Shore A |
| Temperature Range | -40 to 120 C |
| Nominal Size | DN 50 (2 inch) |
| Material | EPDM |
| Color | Black |
| MOQ | 100 kilogram |
| Thickness (mm) | 10 mm |
| Thickness | 1 mm |


₹ 40 / MeterGet Latest Price
| Shape | U-Shape |
| Application | Automotive |
| Material | EPDM Rubber |
| Nominal Size | 6 mm |
| Hardness | Hard |
| Color | Black |
| Brand | Sai Rubber |
| Usage/Application | Automobiles |
| Form | beading |
| Thickness | 10 mm |


Mr. Anil Gupta (C M D)
Sai Rubber Engg.Private Limited
Ground Floor, Plot No 895, Ground Floor, Sector 69, Imt Ballabgarh, Faridabad - 121004, Haryana, India

