Providing you the best range of epdm co extruded rubber profile, black epdm rubber profile and epdm p type profile with effective & timely delivery.












₹ 60 / MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Meter |
| Material | EPDM Rubber |
| Profile Shape | U-Channel |
| Shape | U-Channel |
| Width | 12 mm |
| Hardness | 60 Shore A |
| Color | Black |
| Height | 15 mm |
| Special Feature | Metal Insert |
| Brand | Sai Rubber |
| Temp. Range | 60 Degree C |



₹ 180 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Material | EPDM Rubber |
| Profile Shape | Beading |
| Size | 12 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Application | Electrical Panels, Automotive, Railways, UPVC Windows, Solar Panels, Architectural, Industrial Sealing, Aluminium Windows |
| Hardness | 60 Shore A |
| Color | Black |
| Thickness | 3.0 mm |
| Roll Length | 100 m |
| Product Type | Solid |



₹ 200 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Material | EPDM |
| Profile Shape | P-Type Seal |
| Usage/Application | Commercial |
| Application | Aluminium Windows |
| Hardness | 60 Shore A |
| Color | Black |
| Brand | Sai Rubber |
| Product Type | Solid |
| Length | 10 Feet |
| Profile System / Series | Domal |


Mr. Anil Gupta (C M D)
Sai Rubber Engg.Private Limited
Ground Floor, Plot No 895, Ground Floor, Sector 69, Imt Ballabgarh, Faridabad - 121004, Haryana, India

