We are a leading Manufacturer of rocker bearing from Faridabad, India.




₹ 200000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Type Of Bearing | Rocker cum Roller |
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 240 mm |
| Load Capacity | 100 ton |
| Hardness | 200 HB |
| Feature | Industrial |
| Width | 300 mm |
| Length | 500 mm |
| Weight | 500 kg |
| Country of Origin | Made in India |


Mr. Anil Gupta (C M D)
Sai Rubber Engg.Private Limited
Ground Floor, Plot No 895, Ground Floor, Sector 69, Imt Ballabgarh, Faridabad - 121004, Haryana, India