Pioneers in the industry, we offer rubber wheel chock, epdm wheel chock, l shape rubber wheel chock, trucks rubber wheel chock, safety rubber wheel chock and safety wheel chock from India.




₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Truck |
| Load Capacity | 40 ton |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 200 mm |
| With Rope Handle | Yes |
| Brand | Sai Rubber |
| Color | Black |
| Surface Type | Plain |
| Usage Area | Parking |








₹ 700 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Vehicle Type | Truck |
| Load Capacity | 60 ton |
| Material | EPDM Rubber |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 400 mm |
| With Rope Handle | Yes |
| Weight | 5.5 Kg |
| Brand | Sai Rubber |
| Color | Black |
| Surface Type | Plain |












₹ 2200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Truck |
| Load Capacity | 60 ton |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 250 mm |
| With Rope Handle | Yes |
| Weight | 10Kg |
| Color | Black |
| Surface Type | Plain |
| Brand | Sai Rubber |












₹ 600 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Car |
| Load Capacity | 5 ton |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 200 mm |
| With Rope Handle | No |
| Color | Black |
| Brand | Sai Rubber |
| Size/Dimension | 9.5 x 7 x 6.5 Inches |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Truck |
| Load Capacity | 60 ton |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 200 mm |
| With Rope Handle | Yes |
| Weight | 2.5 Kg |
| Brand | Sai Rubber |
| Color | Black |
| Surface Type | Plain |











₹ 1500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Aircraft |
| Load Capacity | 60 ton |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 400 mm |
| With Rope Handle | Yes |
| Weight | 8 Kg |
| Brand | Sai Rubber |
| Color | Black |
| Surface Type | Plain |



₹ 500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Truck |
| Load Capacity | 60 ton |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 400 mm |
| With Rope Handle | Yes |
| Color | Black |
| Weight | 2Kg |
| Brand | Sai Rubber |
| Surface Type | Plain |




₹ 900 / PieceGet Latest Price
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Car |
| Load Capacity | 5 ton |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 200 mm |
| With Rope Handle | No |
| Color | Black |
| Brand | Sai Rubber |
| Packaging Type | Box |
| Size/Dimension | 3 x 3 x 10" |


₹ 1500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Aircraft |
| Load Capacity | 60 ton |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 250 mm |
| With Rope Handle | Yes |
| Color | Black |
| Brand | Sai Rubber |
| Surface Type | Serrated |
| Hardness | 95 Shore A |




₹ 1500 / PieceGet Latest Price
| Chock Type | Aircraft |
| With Rope | With rope |
| Material | Rubber |
| Length | 400 mm |
| Height | 100 mm |
| Brand | Sai Rubber |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 7 x 7 x10" |
| Density | 10.2 g/cm3 |

₹ 2400 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Rubber |
| Color | black |
| Brand | sai |
| Colour | black |
| Country of Origin | Made in India |


Mr. Anil Gupta (C M D)
Sai Rubber Engg.Private Limited
Ground Floor, Plot No 895, Ground Floor, Sector 69, Imt Ballabgarh, Faridabad - 121004, Haryana, India









