Leading Manufacturer of w beam metal crash barrier, w beam crash barrier and metal beam crash barrier from Faridabad.




₹ 1950 / MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Barrier Profile | Thrie Beam |
| Barrier Type | W Beam |
| Sheet Thickness | 3 mm |
| Steel Grade | HR 345 |
| Beam Length | 3 m |
| Finish | Galvanized |
| Post Spacing | 1.33 m |
| Crash Level | N2 |
| Coating Thickness | 550 gsm |
| Standard | IRC 119 |



₹ 1950 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Unit |
| Barrier Profile | W Beam |
| Sheet Thickness | 2.67 mm |
| Material | Galvanized Steel |
| Steel Grade | HR 345 |
| Beam Length | 4 m |
| Finish | Galvanized |
| Post Spacing | 2 m |
| Usage/Application | Highway |
| Crash Level | H1 |
| Coating Thickness | 550 gsm |


₹ 1950 / MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Meter |
| Barrier Profile | W Beam |
| Barrier Type | Thrie Beam |
| Sheet Thickness | 3 mm |
| Steel Grade | HR 345 |
| Material | Mild Steel |
| Finish | Galvanized |
| Color | Silver |
| Beam Length | 4 m |
| Post Spacing | 1.33 m |
| Coating Thickness | 550 gsm |


Mr. Anil Gupta (C M D)
Sai Rubber Engg.Private Limited
Ground Floor, Plot No 895, Ground Floor, Sector 69, Imt Ballabgarh, Faridabad - 121004, Haryana, India

