Providing you the best range of omega seal expansion joints and strip seal expansion joint for bridge with effective & timely delivery.




₹ 3500 / MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Meter |
| Joint Type | Slab Seal |
| Movement Range | 40 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Joint Width | 40 mm |
| Application | Bridge |
| Seal Material | Neoprene Rubber |
| Movement Type | Universal |
| Application Area | Highway Bridge |
| Nominal Size | 300 mm |
| Load Class | Class A |





₹ 3100 / MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Meter |
| Movement Range | 100 mm |
| Joint Width | 40 mm |
| Seal Material | EPDM Rubber |
| Size | As per drawing |
| Application Area | Highway Bridge |
| Load Class | Class B |
| Fixing Method | Cast In |
| Usage/Application | Bridge highway |
| Brand | Sai |
| Thread Size | As per drawing |


Mr. Anil Gupta (C M D)
Sai Rubber Engg.Private Limited
Ground Floor, Plot No 895, Ground Floor, Sector 69, Imt Ballabgarh, Faridabad - 121004, Haryana, India
