Pioneers in the industry, we offer rubber engine mountings, molded rubber mounting and anti vibration mounting from India.




₹ 21 / PieceGet Latest Price
| Vehicle Make | Tata |
| Position | Front |
| Material | Rubber |
| Mount Type | Hydraulic |
| Packaging Type | Box |
| Application/usage | Automotive |
| Hardness | 90 Shore A |
| Color | Black |
| Temperature Range | 120 Degree C |
| Brand | Sai Rubber |



₹ 165 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mounting Type | Cabin Mount |
| Load Capacity | 150 kg |
| Material | Epdm, Rubber |
| Stud Thread Size | M8 |
| Shape | Round |
| Hardness | 80 Shore A |
| Packaging Type | Box |
| Metal Part Material | Stainless Steel |
| Mounting Style | Stud One Side |
| Color | Black |



₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mount Type | Stud Mount |
| Load Capacity | 100 kg |
| Bolt / Thread Size | M12 |
| Diameter | 50 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Rubber |
| Brand | Sai Rubber |
| Reduces | Vibrations |
| Hardness | 90 Shore A |
| Color | Black |


Mr. Anil Gupta (C M D)
Sai Rubber Engg.Private Limited
Ground Floor, Plot No 895, Ground Floor, Sector 69, Imt Ballabgarh, Faridabad - 121004, Haryana, India

