Our range of products include balloon door beading and rods pvc beading.









₹ 45 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Beading Type | Door Beading |
| Material | EPDM Rubber |
| Vehicle Brand | Hyundai |
| Usage/Application | Industrial |
| Profile Shape | P Type |
| Length per Piece | 3 m |
| With Metal Insert | With Insert |
| Color | Black |
| Brand | Sai Rubber |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 75 / MeterGet Latest Price
| Profile Type | Rods |
| Width | 5 mm |
| Length | 2 m |
| Color | All Major |
| Application | Furniture Edge |
| Finish | Matte |
| Thickness | 3 mm |
| Material | PVC Rubber |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Sai Rubber |
We are successfully meeting the varied requirements of our clients by providing the best quality range of product.


Mr. Anil Gupta (C M D)
Sai Rubber Engg.Private Limited
Ground Floor, Plot No 895, Ground Floor, Sector 69, Imt Ballabgarh, Faridabad - 121004, Haryana, India
