Pioneers in the industry, we offer black wheel chock, industrial wheel chocks and rubber wheel stopper from India.




₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Truck |
| Load Capacity | 40 ton |
| Chock Type | Pair Chock |
| Base Length | 400 mm |
| With Rope Handle | Yes |
| Brand | Sai Rubber |
| Color | Black |
| Surface Type | Plain |
| Usage Area | Parking |



₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Material | Rubber |
| Vehicle Type | Car |
| Load Capacity | 5 ton |
| Chock Type | Single Chock |
| Base Length | 200 mm |
| With Rope Handle | No |
| Brand | Sai Rubber |
| Color | Black |
| Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 2700 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Rubber |
| Length | 500 mm |
| Suitable Vehicle | Car |
| Height | 75 mm |
| Fixing Method | Bolt Fixed |
| Reflective Strip | Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black & yellow |
| Brand | Sai Rubber |
| Condition | New |
We are successfully meeting the varied requirements of our clients by providing the best quality range of products.


Mr. Anil Gupta (C M D)
Sai Rubber Engg.Private Limited
Ground Floor, Plot No 895, Ground Floor, Sector 69, Imt Ballabgarh, Faridabad - 121004, Haryana, India

